مقاله ها

آموزش خط لب دائمی

خط لب دائمی

این فرآیند آموزش خط لب دائمی با یک جلسه مشاوره همراه یک تکنسین مجرب آغاز خواهد شد. در طول این قرار، متخصص ترجیحات رنگ و شکل لب مورد نظر شما را بررسی خواهد کرد. هنگامی که برای درمان خود مراجعه می کنید، هنرمند آرایشی از یک ابزار تخصصی برای کاشت رنگدانه به دقت در لبه لب شما استفاده می کند.

این روش آموزش خط لب دائمی، با یک ابزار قلم مانند یا تفنگ خالکوبی استاندارد انجام می شود. سوزن چند میلی متر به لایه میانی پوست شما (درم) نفوذ می کند و رنگدانه اکسید آهن تزریق می شود. متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک شما در حین انجام عمل از دستکش های پزشکی استفاده می کند. عمل خط لب دائمی با رسوب رنگدانه در لایه بالایی پوست در اطراف لبه ها انجام می شود که به طور دائمی در لب ها، خط لب ایجاد می کند. رنگدانه ها از بسیاری از سایه های طبیعی متفاوت هستند. این سرویس شامل لمس کردن نیست.

هنگامی که برای درمان لب خود مراجعه می کنید، هنرمند آرایشی از یک ابزار تخصصی برای کاشت رنگدانه به دقت در لبه لب شما استفاده می کند. این کار برای مشخص کردن لب های شما و همچنین اصلاح عدم تقارن آن ها و افزودن پری یا پیش کار برای رسیدن به نتیجه زیبایی شناختی مورد نظر انجام می شود.

 

آنچه خواهید آموخت در آموزش خط لب دائمی:

 • مقدمه ای بر رژگونه لب / بهداشت و استریلیزاسیون / پاتوژن خونی / مجوز/مقررات
 • تضادها و داروهای بیهوشی/ مشاوره قبل از عمل / دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل
 • آناتومی لب / مقیاس فیتزپاتریک / مطالعه زیر تون و فراتون/  تئوری رنگ و رنگدانه ها
 • رنگدانه های معدنی و آلی / نحوه سفارشی کردن رنگ لب / تئوری سوزن کارتریج
 • مطالعه سرعت ماشین / تکنیک حرکت دست / تکنیک کشش لب / تکنیک فرم دادن به لب
 • تکنیک نرم و جامد کردن طرح لب / تکنیک سایه زدن لب / مطالعه عفونت لب
 • سرماخوردگی / هایپر و هیپوپیگمنتیشن / اصلاح رنگ لب / بایدها و نبایدها روی لب
 • راه اندازی ایستگاه کاری / راهنمای مرحله به مرحله رژگونه کردن لب
 • نکات راه اندازی کسب و کار/ چک لیست نهایی / اطلاعات فروشندگان و تامین کنندگان
 • بازاریابی و برندسازی / رازها و ترفندهای صنعت

 

خط لب دائمی چگونه ساخته می شود؟

عمل خط لب دائمی مانند رژ لب از موم، روغن و رنگدانه تشکیل شده است. خط لب در مقایسه با رژ لب، دوام بیشتری دارد و رنگدانه های عمیق تری دارد و برای کشیدن با دقت روی لب مناسب است. به این دلایل، خط لب روغن کمتری دارد اما موم و رنگدانه بیشتری نسبت به بیشتر رژ لب‌ها دارد.

 

رژگونه لب چگونه انجام می شود؟

آنها برش های کوچکی را در لب ایجاد می کنند و سپس جوهر رنگی را در برش ها قرار می دهند. رنگ رژگونه لب شما باید قبل از شروع عمل مشخص شود. می تواند از یک یا دو سایه دور از رنگ طبیعی شما تا یک رنگ عمیق تر و شدیدتر به انتخاب شما متغیر باشد. آرایش دائمی و نیمه دائمی اخیرا رایج شده است. مزایای آرایش دائمی که به درستی اعمال می شود جذاب است. بلند شدن و رفتن آسان‌تر است و همیشه بهترین ظاهر خود را دارید.

رژگونه شدن لب یا خط لب دائمی، یک روند جدید است که علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کرده است. این امر یک خال کوبی نیمه دائمی است که معمولاً به رنگ طبیعی است و روی لب های شما اعمال می شود. می تواند ظاهر شما را تقویت کند و به رفع عدم تعادل و پوشاندن علائم پیری در لب ها کمک کند.

رژگونه زدن لب پرکننده لب نیست. به عنوان بخشی از این روش فقط رنگ بر روی سطح لب های شما رسوب می کند. از طرف دیگر فیلر لب نوعی تزریق است که حجم لب ها را پرتر می کند. قبل از انجام عمل رژگونه لب باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. قبل از گرفتن قرار ملاقات باید هزینه، خطرات و فواید را بسنجید. درک این روش و دانستن آنچه باید انتظار داشته باشید نیز می تواند به شما کمک کند تا یک تکنسین با کیفیت بالا را برای اعمال رژگونه لب خود انتخاب کنید.

 

آیا خط لب دائمی ارزشش را دارد؟

خط لب دائمی یک گزینه عالی برای افزایش اندازه، شکل و رنگ لب های شما به شکلی طبیعی است.

 

مزایای خط و رنگ دائمی لب

شکل، اندازه و رنگ لب های خود را افزایش دهید. به علاوه باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس خود نیز خواهید شد.

 

موارد منع مصرف خط لب های دائمی

 • حاملگی
 • شیردهی (می تواند باعث بهبودی سریع و احتباس کمتر رنگدانه شود)
 • حساسیت به رنگدانه/رنگ
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، دیابت دارید یا هر نوع بیماری قلبی/مشکلات پزشکی دارید، *توجه به مجوز پزشک الزامی است*
 • بدون زخم باز بودن لب‌ها، بریدگی، هیپرپیگمانتاسیون، مشکلات مربوط به کلوئید یا اسکار
 • نباید از Accutane یا Retin A استفاده کنید
 • اگر در حال حاضر تحت شیمی درمانی هستید
 • نباید لیزر قبلی را انجام دهید
 • در صورت وجود هرگونه شک و تردید در مورد حساسیت به رنگ یا رنگدانه، آزمایش آلرژی قبل از عمل برنامه ریزی شده توصیه می شود.
 • قبل از قرار ملاقات برنامه ریزی شده، مصرف آسپرین یا ایبوپروفن را محدود کنید.
 • 24 ساعت قبل از عمل از مصرف الکل خودداری کنید.
 • یک هفته قبل از عمل از روغن ماهی یا ویتامین E استفاده نکنید (آنها رقیق کننده خون طبیعی هستند).

 

دستورالعمل های عمل پس از خط لب های دائمی

معمولاً 1-2 روز پس از عمل خط لب دائمی، انتظار تورم متوسط ​​را داشته باشید. استفاده از یخ در 2 ساعت اول بسیار مهم است و باید در طول روز ادامه یابد. لب های خود را با پاک کننده ارائه شده به آرامی پاک کنید و پماد مراقبت بعد از آن استفاده کنید، وازلین یا لیپروتک را 2-3 بار در روز به مدت 3 تا 4 روز یا تا زمانی که تمام پوسته پوسته شدن از بین برود نیز استفاده کنید.

پس از آن، به سراغ چاپستیک یا رژ لب با SPF 15 یا بیشتر بروید، زیرا خورشید تمایل دارد رنگ لب را به سرعت محو کند. از مصرف نی و کشیدن سیگار به مدت 5 تا 10 روز خودداری کنید و غذا را به مدت 24 تا 48 ساعت اول به صورت لقمه های کوچک خرد کنید. بعد از غذا خوردن به مدت 24 تا 48 ساعت اول لب ها را بشویید.

پس از انجام عمل خط لب دائمی، رنگ لب ها بیش از حد به نظر می‌آید. پس از 3-4 روز، اپیدرم از بین می رود. به نظر می رسد که شما تمام رنگ خود را از دست داده اید. اما زمانی که لب های شما به طور کامل بهبود یافت، لایه پوست به تدریج تیره تر می شود. برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است دو برنامه مورد نیاز باشد. از دست دادن 50 تا 70 درصد رنگ در اولین کاربرد غیر معمول نیست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *