مقاله ها

انجام میکروپیگمنتیشن ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

انجام میکروپیگمنتیشن برای چه کسانی مناسب است؟-میکروپیگمنتیشن

آیا در مورد داشتن میکروپیگمنتیشن ابرو شک دارید؟ ما در این مقاله علاوه بر پرداختن به این موضوع که انجام میکروپیگمنتیشن ابرو برای چه کسانی مناسب است؟هفت دلیل که به شما می‌دهیم که دیگر به آن فکر نکنید و آن را یک‌بار برای همیشه انجام دهید.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن که به عنوان آرایش دائمی یا خالکوبی زیبایی نیز شناخته می شود، روشی است که شامل کاشت رنگدانه ها در پوست برای بهبود یا اصلاح برخی نقص های ابرو می شود. و به عنوان راهی برای بهبود ظاهر ابروها، شکل دادن به آنها است. این تکنیک امروزه به طور فزاینده ای محبوب شده است. همانطور که قبلا ذکر شد، این یک درمان نیمه دائمی است که پس از شش ماه استفاده نیاز به لمس دارد. با این حال، در برخی موارد (بسته به نوع پوست و مراقبت از پوست) ممکن است تا یک سال طول بکشد.

انجام میکروپیگمنتیشن ابرو برای چه کسانی مناسب است؟-مزایای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

قبل از پرداختن به این موضوع که انجام میکروپیگمنتیشن ابرو برای چه کسانی مناسب است؟ هفت تا از مزیت های انجام میکروپیگمنتیشن ابرو را برای شما میاوریم.

1. صرفه جویی در زمان:

میکروپیگمنتیشن می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما در روتین زیبایی روزانه شود. با داشتن ابروهای مشخص و متقارن، ممکن است مجبور نباشید هر روز زمان زیادی را برای پر کردن آنها با آرایش صرف کنید.

2. تعمیر و نگهداری کم:

برخلاف آرایش سنتی ابرو که می‌تواند در طول روز لک یا محو شود، ابروهای میکروپیگمنتی ماندگاری بالایی دارند و نیاز به نگهداری کمی دارند.

3. قابل تنظیم:

میکروپیگمنتیشن ابرو به شما این امکان را می دهد که ابروهای خود را مطابق با سلیقه خود، با مراقبت از صورت خود، متناسب با ترجیحات و ویژگی های صورت خود فرم داده و رنگ کنید.

4. بازیابی اعتماد به نفس:

شاید یکی از مهم ترین مزایای میکروپیگمنتیشن (و بسیاری از روش های زیبایی شناختی دیگر) اعتماد به نفس کسب شده توسط فردی باشد که آن را انجام میدهد.) بسیاری از افراد نسبت به ابروهای نازک یا کم پشت خود احساس خودآگاهی می کنند. بنابراین، میکروپیگمنتیشن می تواند با ایجاد ظاهری پرتر و شفاف تر، به بازیابی اعتماد به نفس کمک کند.

5. دلایل پزشکی:

میکروپیگمنتیشن می تواند راه حل مفیدی برای کسانی باشد که به دلیل بیماری یا درمان پزشکی مانند شیمی درمانی یا آلوپسی ابروهای خود را از دست داده اند.

انجام میکروپیگمنتیشن ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

قبل از شروع هر نوع درمان زیبایی، مهم است که بدانید آیا گزینه انتخاب شده مناسب است یا خیر. البته این فقط به ترجیحات و سبک زندگی شما بستگی ندارد، بلکه به عوامل خارج از کنترل شما مانند نوع پوست و سابقه آرایش دائمی نیز بستگی دارد.

باید بدانید انجام میکروپیگمنتیشن ابرو برای چه کسانی مناسب است؟ اگر قصد انجام میکرو پیگمنتیشن ابرو داشتید،عوامل زیر در هنگام مشاوره در نظر گرفته می شود. اگر هر یک از این عوامل در مورد شما صدق کند انجام میکروپیگمنتیشن ابرو برای شما مناسب است.

 • نوع پوست شما باید برای انجام این تکنیک مناسب باشد. به طور کلی، مشتریان با پوست چرب، کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ نیستند.

 • سن شما. با افزایش سن و شکننده تر شدن پوست، یک گزینه ملایم تر و کم تهاجمی تر مانند آرایش دائمی ماشینی ممکن است مناسب تر باشد.

 • سابقه آرایش دائمی شما تعداد دفعاتی که هر مشتری می تواند ابروهای خود را میکرو تیغ بزند محدودیتی دارد.

 • موارد منع مصرف اینها دلایل پزشکی هستند که چرا نباید آرایش دائمی انجام دهید. این موارد عبارتند از بارداری، شیوع بیماری های پوستی و استفاده از برخی داروها.

 یک کاندیدای خوب برای میکروپیگمنتیشن، فردی است که ممکن است ابروهای نازکی داشته باشد، یا کسی که نمی‌خواهد برای داشتن ابروهای پرپشت‌تر آرایش کند.

نکات تکمیلی-انجام میکروپیگمنتیشن ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

 • وضعیت پوست – اگر پوست شما حساس است، احتمالاً به راحتی تشدید می شود و به راحتی خونریزی می کند. یک راه خوب برای اینکه بفهمید پوست شما حساس است یا نه این است که به راحتی از ابتدا صورتی رنگ می شود. اگر پوست شما دارای منافذ بزرگ به خصوص در ناحیه ابروها و پیشانی (با نام مستعار T-Zone) باشد، رنگ تار شده و منجر به نگاه پودری در امتداد خطوط مشابه، موهای خالکوبی شده باچروک های عمیق به درستی روی پوست قرار نمی گیرند، که می تواند ظاهر کلی را ناهموار نشان دهد.  
 • نوع پوست – اگر پوست فیتزپاتریک نوع 1 دارید (یعنی مو قرمز هستید، پوست نازک و شفاف با چشمان روشن دارید)، پوست شما بسیار حساس است و پوست شما نمی تواند میکروبلیدینگ را به خوبی تحمل کند. اگر پوست شما معمولاً بسیار نازک است، همین امر صدق می کند – به راحتی خونریزی می کند و رنگ را حفظ نمی کند.
 • آفتاب‌سوختگی – اگر امیدوارید میکروبلیدینگ را انجام دهید، اما برنزه شده‌اید یا بدتر از آن آفتاب‌سوخته شده‌اید، بهتر است منتظر بمانید تا رنگ پوست‌تان دوباره به رنگ طبیعی خود درآید و صبر کنید تا پوست‌تان بهبود یابد و قبل از رزرو برای یک عمل جراحی، صبر کنید.
 • آرایش دائمی قبلی – افرادی که قبلا آرایش دائمی داشته اند ممکن است بخواهند کاری را که قبلا انجام داده اند تغییر داده یا اصلاح کنند. ممکن است مشتریان مجبور باشند قبل از انجام عمل لیزر را در نظر بگیرند یا از هنرمند بپرسند که آیا می توانند با آرایش دائمی موجود خود برای ترکیب طرح و رنگ های قدیمی در آرایش جدید کار کنند. همیشه اگر آرایش دائمی قبلی داشته اید را فاش کنید تا هنرمند بتواند مطابق با شما رفتار کند.

واکنش های دارویی در انجام میکروپیگمنتیشن

در زیر لیستی از شرایط پزشکی که اغلب باعث بی نظمی های پوستی می شوند، ارائه شده است و میکروپیگمنتیشن ابرو را برای شما یک روش نامناسب می کند:

 • تریکوتیلومانیا (یعنی کشیدن اجباری موهای بدن) می تواند باعث برجسته شدن بافت اسکار در پوست شود که اجازه نمی دهد رنگ به درستی ترمیم شود.
 • آب سیاه-اگر می‌خواهید خط چشم را خالکوبی کنید، استفاده از قطره‌های چشمی گلوکوم، فولیکول‌های مژه و پلک‌ها را حساس می‌کند و باعث خونریزی بیش از حد و حفظ رنگ ضعیف می‌شود.
 • اگر به استفاده مداوم از آکوتان، رتینول یا اسیدهای لایه بردار پوست ادامه داده اید، ممکن است به دلیل تغییر وضعیت پوست خود مستعد خونریزی بیش از حد باشید، بنابراین میکروبلیدینگ گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود.

بعد از میکروپیگمنتیشن چه شکلی خواهم بود؟

پاسخ: بلافاصله پس از درمان، رنگ ابروهای جدید شما بسیار پررنگ و اندکی متورم به نظر می رسد و پوست اطراف ممکن است کمی روشن تر از ماده بی حس کننده باشد. این تورم طی 1 تا 2 روز آینده بهبود می‌یابد و پس از تقریباً 7 تا 10 روز، پس از جدا شدن رنگدانه پوسته‌دار، رنگ پررنگ چند سایه محو می‌شود.

مدت زمان بهبودی میکروپیگمنتیشن چقدر است؟  

پس از میکروپیگمنتیشن، درد خفیف، پوسته پوسته شدن و خارش خواهید داشت که طی 7 تا 10 روز بهبود می یابد. ما یک فرم مراقبت دقیق ارائه می دهیم که دقیقاً نحوه مراقبت از ابروها پس از انجام تکنیک را برای اطمینان از بهبودی سالم توضیح می دهد.  

 میکروپیگمنتیشن چقدر دوام دارد؟  

میکروپیگمنتیشن ابرو معمولا بین 12 تا 18 ماه دوام می آورد. برخی از عوامل بر مدت زمان بین تاچ‌آپ تأثیر می‌گذارند، مانند: نوع پوست، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مواد فعال استفاده شده در اطراف ابروها و تعهد به مراقبت‌های بعدی.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *