مقاله ها

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپگمنتیشن

تفاوت میکروبلیدیگ و میکروپگمنتیشن-زیبایی ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ از جدیدترین ترندهای محبوب برای رفع نقص های ابرو شناخته میشوند. اگر میخواهید زیبایی صورت خود را بهبود ببخشید ولی نمیدانید از کدام تکنیک استفاده کنید، این مقاله را مطالعه نمایید.

تکنیک میکروبلیدینگ چیست

میکروبلیدینگ یک روش زیبایی برای پر کردن ابروهای نازک به منظور پرپشت تر نشان دادن ابروها است. برخلاف تاتوهای دائمی سنتی، نتایج میکروبلیدینگ ممکن است تا دو سال دوام داشته باشد. این به این دلیل است که میکروبلیدینگ از ابزارهای متفاوتی نسبت به خالکوبی سنتی استفاده می کند و به رنگدانه کمتری نیاز دارد و روشی برای به دست آوردن موهای ضخیم تر ابرو در نظر گرفته می شود.در این روش با استفاده از ابزار هایی روی پوست شما خط هایی ظریف میکشند که جایگزینی برای تار های مو طبیعی ابروست.

هر انچه درباره ی میکروبلدینگ لازم است که بدانید

گر از آرایش هر روزه ابروهای خود خسته شده اید، این مقاله را بخوانید. جدیدترین ترندهای ابرو که امروزه محبوب هستند، میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ است. شما همچنین می خواهید ابروهای کم رنگ و کم حجم خود را زیبا کنید و خطوط صورت را بهبود ببخشید، اما نمی دانید که آیا میکروپیگمنتیشن را انتخاب کنید یا میکروبلیدینگ.

چه کسانی باید از میکروبلیدینگ استفاده کنند؟

میکروبلیدینگ یک راه حل موقت برای بیمارانی است که ابروهای ناقص، نازک یا ناهموار دارند و به دنبال نتایجی طبیعی هستند. با این حال، همه کاندیدای میکروبلیدینگ نیستند.

عناصر مختلفی مانند وضعیت پوست و سلامتی باید در نظر گرفته شود. 

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپگمنتیشن به عنوان آرایش نیمه دائمی نیز شناخته می شود. این یک عمل زیبایی نیمه دائمی است. میکروپیگمنتیشن با استفاده از یک دستگاه سوزن مانند برای کاشت رنگدانه ها در لایه های عمیق درم پوست انجام می شود. شما می توانید یک رنگ طبیعی یا هر رنگی را برای میکروپیگمنت ابروهای خود انتخاب کنید. اثر بعد از جراحی زیبایی یک رنگ سایه دار روی پوست خواهد بود که شبیه ابروهای ابرو اس

آیا میکروپگمنتیشن همان “خالکوبی” ابرو است؟

بله و خیر. بله، می‌توان آن را نوعی خالکوبی در نظر گرفت، با این حال، رنگدانه‌ها بر پایه آب مقطر هستند (برخلاف رنگدانه‌های متداول مبتنی بر روغن حامل در خالکوبی‌های سنتی) که منجر به یک نتیجه دائمی و نیمه دائمی می‌شود.

کارهای مربوط به آرایش ابرو با میکروپیگمنت است فقط روی سطح پوست انجام می شود. بنابراین، این روش درمانی ایمن تر از خالکوبی ابروهای سنتی است. همچنین می‌توان رنگ را مطابق با رنگ موی اصلی ابرو تنظیم کرد و در نتیجه ظاهر و احساسی واقعی ایجاد می‌کند. آرایش میکروسکوپی روی پس زمینه ابرو ایجاد می کند و قسمت هایی از ابرو که خالی به نظر می رسید را پر می کند تا ظاهری کامل و کامل به دست آید.

فرایند میکروپیگمنتیشن ابرو چگونه است؟

فرایند میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه دیجیتالی که “درموگراف” نامیده می شود انجام می شود. از نانوسوزن هایی استفاده می کند که توسط آن رنگدانه در لایه های مختلف پوست وارد می شود. می توانید سرعت و عمق کار سوزن را تنظیم کنید.

چه کسانی می توانند از چنین درمانی سود ببرند؟

افرادی که:

  • ریزش بیش از حد موی ابرو دارند
  • شکاف یا جای زخم در جایی که مو رشد نمی‌کند دارند
  • از ریزش مو، نازک شدن مو یا نازک شدن مو
    رنج می‌برد.

چگونه از ابروهای جدید مراقبت کنیم؟

  • در 24 ساعت اول از شستن ناحیه آسیب دیده اجتناب کنید.
  • در طول فرآیند بهبودی (7-14 روز) از هرگونه لایه بردار اجتناب کنید.
  • در طول فرآیند بهبودی (7-14 روز) از استخرها، ساحل، اتاق های بخار و سونا خودداری کنید.
  • محصولات مراقبتی پیشنهادی ما را اعمال کنید.

خطرات میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن چندین خطر یا عوارض دارد. این شامل:

عفونت:

وقتی سوزن درگیر باشد، اگر از سوزن های استریل استفاده نشود یا جوهر آلوده باشد، همیشه احتمال عفونت وجود دارد. اگر این روش توسط متخصص زیبایی آموزش دیده انجام شود معمولاً عفونت ناشی از این نگرانی ها بسیار کمتر است. سوزن های غیر استریل می توانند بیماری هایی مانند هپاتیت، HIV و عفونت های استاف را منتقل کنند.

واکنش آلرژیک:

ممکن است به رنگ جوهر تاتو (رنگدانه های مورد استفاده) یا نوع جوهر تاتو حساسیت داشته باشید. (قبل از اینکه متخصص مراقبت های بهداشتی شما روش شما را انجام دهد، باید یک آزمایش خراش در پشت گوش یا روی انگشت شما انجام دهد تا ببیند شما واکنش نشان می دهید.)

عوارض چشمی:

روش های میکروپیگمنتیشن اطراف چشم می تواند منجر به از دست دادن مژه ها، آسیب شدید پلک، پوسته پوسته شدن و اکتروپیون شود (پلک از کره چشم دور می شود).

بافت اسکار:

بدن شما می تواند به جوهر خالکوبی به عنوان یک “ماده خارجی” واکنش نشان دهد و ممکن است گره هایی (به نام گرانولوما) در اطراف ذرات رنگدانه ایجاد کند. کلوئیدها اسکارهایی هستند که در صورت آسیب دیدگی یا آسیب دیدگی پوست ایجاد می شوند. کلوئیدها بیشتر از ناحیه آسیب دیده پوست هستند.

میکروبلیدینگ و میکروپگمنتیشن چه تفاوت هایی با هم دارند؟

میکروبلیدینگ فرآیندی است که به صورت دستی با ایجاد خطوط ریز و ظریف مانند تار ابرو، روی پوست شما با کمک سوزن های تخصصی ایجاد میشود. میکروپیگمنتیشن با استفاده از سوزن های دقیق و با کمک دستگاه های حرفه ای سایه هایی روی پوست شما اعمال می شود. در هر دو مورد، تصویر آنقدر شبیه است که با چشم قابل تشخیص نیست، اما روش استفاده متفاوت است.

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکرو پگمنتیشن؟

به طور کلی در این مورد نمیتوان گفن میکروبلیدینگ از نظر ظاهر بهتر است یا میکروپگمنتیشن و این یک تصمیم شخصی و سلیقه ایست. اما باید به این نکات اشاره کرد تا زیبایی جویان، خود این تصمیم را بگیرند.

مدت زمان انجام میکروبلیدینگ کم تر است پس قیمت کمتری هم دارد ودوام آن نیز کمتر است البته با انجام یکسری کار ها میتوانیم مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ را افزایش دهیم (پست ما را راجع به این موضوع در اینستکرام ببینید)، اما میکروپگمنتیشن با استفاده از ابزار دیجیتال به صورت تخصصی تر رنگدانه ها را در عمق بیشتری از پوست نفود میدهد در نتیجه ماندگاری بیشتری دارد . میکروپگمنتیشن توانایی این را دارد که جای زخم ها و نواقص موجود در آن ناحیه را بپوشاند. همین طور به این باید اشاره کنیم که درتکنیک میکروپگمنتیشن از ابزار جدید تر  و مورد تایید مراجع بهداشتی استفاده میشود و از لحاض بهداشتی از ابزار میکروبلیدینگ قابل اطمینان تر است و نیاز به فشار دست کمتری دارد درنتیجه درد کمتر و اسیب پوستی کمتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد.

نتیجه گیری
میکروپیگمنتیشن در مقایسه با میکروبلیدینگ، رنگدانه را عمیق‌تر به پوست می‌رساند. ماندگاری نتایج میکروپیگمنتیشن دو برابر میکروبلیدینگ است. بنابراین، در حالی که هنوز یک تکنیک نیمه دائمی است، نتایج بسیار طولانی تر اس

از صدها سال پیش، مردم نیاز به زیبایی ابروهای پررنگ از طریق روش های قدیمی میپرداختند. همراه با توسعه علم و فناوری، استانداردهای زیبایی شناسی نیز ارتقا یافته و متنوع تر می شوند. امروزه افزودن رنگدانه به پوست به طور گسترده در صنعت زیبایی و آرایشی استفاده می شود که ما را به بحث میکروپیگمنتیشن در مقابل میکروبلیدینگ سوق می دهد.

فناوری های افزودن رنگدانه نیمه دائمی به ویژه برای زیباسازی ابروها مناسب است. برخی از مزایای فناوری میکرو پیگمنت و میکروبلیدینگ، تطبیق موثر زمان، صرفه جویی در زمان آرایش و افزایش اعتماد به نفس در زیبایی بیرونی حتی هنگام خواب است.

ما می دانیم که ابروها برای بسیاری از خانم ها جزء ضروری صورت هستند. داشتن یک جفت ابرو که به مراقبت کمی نیاز دارند اما همچنان عالی به نظر می رسند، اعتماد به نفس قابل توجهی را تقویت می کند، به خصوص برای خانم هایی که نمی دانند چگونه آرایش کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *