مقاله ها

روش های تتو ابرو

روش های تتو ابرو-تتو

آیا به برطرف کردن نقوص ابرو خود فکر می کنید اما از درمان های مختلف موجود مطمئن نیستید؟. انواع روش های تتو ابرو از دهه 1970 بسیار پیشرفت کرده اند و یکی از محبوب ترین روش های آرایش دائمی در سراسر جهان هستند. اصطلاحات مختلفی برای تاتو ابرو استفاده می شود مانند میکروبلیدینگ، ابروهای پودری و میکروپگمنتیشن.با این حال، هر نوع از تکنیک متفاوتی استفاده می کنند و نتایج بسیار متفاوتی ایجاد می کنند.

تتو و روش های تتو ابرو

انجام روش های تتو ابرو در چند وقت اخیر بسیار افزایش یافته است. این یک نوع آرایش موقت است که به پرپشت تر نشان دادن ابروهای شما کمک می کند. هنگامی که این را روی ابروهای خود می زنید، ابروهای شما بلافاصله پرپشت و زیبا به نظر می رسند.ابروهای دائمی به دلیل کانتورهای صورت یک عمل زیبایی محبوب است . یک ابروی خوش‌شکل می‌تواند به قاب‌بندی چشم‌ها کمک کند و درک عمق بیشتر و درنتیجه صورت باریک‌تر را فراهم کند.همه روش ها شامل رسوب رنگدانه ها در پوست هستند. تتو ابرو در گذشته خطر هایی برای سلامتی پوست زیباجویان ایجاد میکرد، اما امروزه تکنیک های مورد استفاده پیشرفته تر شده است. نوع تکنیک ابروهای دائمی که انتخاب می کنید به وضعیت فعلی پوست و ابروهای شما بستگی دارد.

میکروبلیدینگ

یکی از محبوب ترین روش های تتو ابرو، میکروبلیدینگ است. در ادامه بیشتر با آن آشنا میشویم.

میکروبلیدینگ چیست؟

یک روش دستی است و در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های تتو نیمه دائمی ابرو  توسط عموم مردم تبدیل شده است.

میکروبلیدینگ چگونه و با چه وسیله ای انجام میشود؟

ابزار دستی میکروبلیدینگ چندین سوزن را در یک ردیف نگه می دارد و شبیه یک تیغه بسیار کوچک به نظر می رسد. برای ایجاد ضربه های مو مانند در پوست، برش های کوچکی در پوست با استفاده از یک میکرو تیغه ایجاد می شود که در آن رنگدانه رسوب می کند. سپس بریدگی ها روی رنگدانه بهبود می یابند و در نتیجه ظاهری ریز مو ایجاد می شود.

میکروبلیدینگ برای چه پوست هایی مناسب تر است؟

این تکنیک برای پوست های خشک یا معمولی که هیچ خالکوبی قبلی نداشته اند، بهترین است. پوست های چرب یا منافذ بزرگ کاندید میکروبلیدینگ نیستند. دلیل این امر به این دلیل است که سکته‌ها در پوست‌های خشک و معمولی تردتر بهبود می‌یابند، اما به مرور زمان در پوست‌های چرب تارتر ظاهر می‌شوند. میکروبلیدینگ همچنین به لمس کردن نیاز دارد تا برای مدت طولانی تری تازه به نظر برسد.

راجع به این مورد بیشتر بدانید.

آیا میکروبلیدینگ میتواند آسیب زننده باشد؟

بخش کمتر شناخته شده اما مهم در درمان میکروبلیدینگ این است که این روش تهاجمی ترین روش در بین تاتوهای زیبایی ابرو است و محدودیتی برای چند بار برش پوست وجود دارد. مانند هر آسیب دیگری، هر بار که پوست بهبود می یابد، بافت اسکار جدیدی تشکیل می شود. با گذشت زمان، عمل برش مکرر و تشکیل بافت اسکار، پوست را برای میکروبلیدینگ نامطلوب می کند. هنرمندان با تجربه کمتر تمایل به ارائه این درمان دارند.

سکته های مو

این تکنیک با نام‌های بسیاری مانند ضربه‌های موی ماشینی و ابروهای نانو نیز شناخته می‌شود. با وجود اینکه میکروبلیدینگ برای ایجاد سکته مو بیشتر شناخته شده است، روش ماشینی نیز می تواند همین کار را انجام دهد. تفاوت این است که میکروبلیدینگ پوست را برش می دهد، در حالی که دستگاه خالکوبی سکته مغزی را از طریق چندین نقطه از یک سوزن ایجاد می کند.

از آنجایی که پوست را برش نمی دهد، درد کمتری دارد، ماندگاری بیشتری دارد و در طرح های استروک نسبت به میکروبلیدینگ انعطاف پذیرتر است.

تکنیک ضربه‌های مو خود یک تکنیک بسیار پیشرفته است و نسخه پیشرفته‌تر ابروهای مو با خطوط ثابت و حرکت‌های پیکسلی ترکیب می‌شود تا ابروهایی با ابعاد فوق‌العاده واقعی ایجاد کند. این جدیدترین شکل تاتو ابرو است و فقط به روش ماشینی قابل انجام است. دلیل این امر به دلیل مهارت بالای مورد نیاز برای ایجاد این نوع تاتو ابرو است.

میکروپیگمنتیشن

میکروپگمنتیشن یکی دیگر از انواع روش های تتو ابرو است که به صورت دستی انجام میشود. گاهی اوقات به عنوان ابروهای نرم یا پودری نیز شناخته می‌شود، اما اساساً از ابزارهای دستی با تعداد سوزن‌های مختلف برای ایجاد یک تاتو ابرو با ظاهری سایه‌دارتر استفاده می‌کند. سوزن ها در ضربه زدن روی پوست برای ایجاد پیکسل استفاده می شوند.

انواع پوست، حتی چالش برانگیزترین پوست ها، برای این روش تاتو ابرو مناسب هستند.

میکروپیگمنتیشن چقدر ماندگاری دارد؟

میکروپیگمنتیشن نیمه دائمی است، معمولاً از دو تا پنج سال ماندگاری دارد. فرآیند محو شدن تدریجی است و رنگدانه با گذشت زمان به آرامی رنگ آن روشن تر می شود. این گزینه برای افرادی است که می خواهند ابرویی ظریف و طبیعی داشته باشند.

ابروهای پودری

همانطور که در بالا ذکر شد، ابروهای پودری یکی دیگر از انواع روش های تتو ابرو است که گاهی اوقات به شکل یک روش دستی، انجام می شود. اما، یک شکل کمتر تهاجمی برای ایجاد همان اثر آرایش ابرو، روش ماشینی است.

این دستگاه می تواند به طور ویژه برای آرایش دائمی یا یک دستگاه خالکوبی معمولی طراحی شود (ممکن است همان دستگاه باشد، اما تکنیک قطعاً یکسان نیست!)، و سوزن ها می توانند یک سوزن یا چندین سوزن پیکربندی شوند. در یک ردیف/ثانیه، گرد، شبیه به ابزارهای سایه زن دستی. با این حال، دستگاه با موتور کار می‌کند و سوزن‌ها با سرعت بالا به داخل و خارج از پوست حرکت می‌کنند و پیکسل‌هایی در پوست باقی می‌مانند.

بر خلاف تصورات بسیاری، ابروهای پودری می توانند ظاهری بسیار نرم و طبیعی و البته ظاهری بسیار جسور ایجاد کنند.

ابروهای پودری برای هر نوع پوستی مناسب هستند، حتی روی تاتوهای موجود ابرو نیز قابل انجام است. نه تنها طبیعی به نظر می رسد، بلکه در مقایسه با میکروبلیدینگ بسیار طولانی تر است.

ابروهای امبره

ابروهای آمبره نیز یک نوع سایه دار از تاتو ابرو هستند، اما با مناطق روشن تر و تیره تر که شبیه به ابرو طبیعی است. به طور کلی می توان سر ابرو و لبه بالایی ابرو را با رنگ روشن تری سایه زد و به تدریج تیره کرد. این یک آرایش زیبا و ابروی طبیعی ایجاد می کند و بهتر است با استفاده از روش ماشینی به جای تکنیک های سایه زدن دستی انجام شود.

درست مانند ابروهای پودری، ابروهای امبره برای هر نوع پوستی مناسب هستند اما ممکن است گزینه خوبی برای ابروهایی با تتو های موجود نباشد.

چه کسانی نمیتوانند هیچ کدام از روش های تتو ابرو را انجام دهند؟

در حال حاضر آکوتان یا استروئید مصرف می کنید (برای اینکه واجد شرایط استفاده از لوازم آرایشی دائمی از هر نوعی باشید باید مصرف آکوتان را حداقل به مدت یک سال متوقف کنید) هرکسی که گلوکوم دارد. هر کسی که مبتلا به بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، اگزما و بثورات یا تاول های تشخیص داده نشده در محلی است که باید درمان شود.

بیشتر بدانید
آیا ابروهای تاتو شده ایده خوبی هستند؟
خالکوبی ابرو ممکن است بهترین گزینه برای افرادی باشد که به دلیل آسیب، بیماری، جای زخم یا عوامل دیگر ابرو ندارند . با توجه به تخصص فردی که تاتو ابرو شما را انجام می دهد، می توانید شکلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه صورت و چشمان شما را جلوه بدهد.

تتو ابرو می تواند از یک تا سه سال ماندگاری داشته باشد. رنگ های روشن زودتر از رنگ های تیره محو می شوند. رنگ‌هایی که برای ابروهای نیمه دائمی استفاده می‌شوند معمولاً نرم و طبیعی هستند و آن‌ها را در معرض محو شدن قرار می‌دهند

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *